Menuja e Filmave Shqiptare

1 Miljon Euro
Apasionata
Asgje Nuk Harrohet
Ata ishin kater
Balada e Kurbinit
Balle per balle
Beni ecen vete
Brazdat
Cifti i lumtur
Dasma e Sakos
Debatik
Deshmoret e monumenteve
Dhe Vjen Nje Dite
Dimri i fundit
Dollia e dasmes time
Dora e Ngrohte
Duaje emrin tend
Duel i heshtur
Enderr per nje karrige
Era E Ngrohte E Thellesive
Flaka e maleve
Flete te bardha
Fortuna
Gjeneral Gramafoni
Gjoleka djali i Abazit
Guna Permbi Tela
Guret e shtepise sime
Hije Qe Mbeten Pas
Horizonte te hapura
I teti ne bronx
Ilegalet
Intendenti
Ishte Kohe per Dashuri
Kapedani
Keshilltaret
Kolonel Bunker
Koncert ne vitin 1936
Liri a vdekje
Lule te kuqe, lule te zeza
Lulekuqe mbi Mure
Malet me blerim mbuluar
Mao Ce Dun
Mengjese Lufte
Mesonjetorja
Militanti
Mimoza llastica
Misioni Pertej Detit
Muri i gjalle
Nata e pare e lirise
Ne Cdo Stine
Ne Shtepine Tone
Nentori I Dyte
Njeriu I Mire
Njesiti Guerril
Operacioni Zjarri
Parrullat
Perballimi
Perralle nga e Kaluara
Prefekti
Pylli I Lirise
Radiostacioni
Rrethimi i Vogel
Rruge te bardha
Rrugicat Qe Kerkonin Diell
Shembja e idhujve
Shoku yne Tili
Shoqja Nga Fshati
Shtigje Lufte
Skenderbeu
Stolat ne park
Te Mos Heshtesh
Tirana Viti Zero
Tomka dhe shoket e tij
Treni niset shtate pa pese
Udha E Shkronjave
Udhetim Ne Pranvere
Une E Dua Eren
Vajzat Me Kordele Te Kuqe
Vdekja E Kalit
Vendimi
Yjet e Neteve te Gjata
Zonja Nga Qyteti

Previous Post

REVOLVERI – FILM SHQIPTAR

Next Post

LULE TE KUQE LULE TE ZEZA – FILM SHQIPTAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *